به دعوت سازمان اکس مسلم در استکهلم٬ کنفرانس مطبوعاتي در دفاع از لارش ويلکس و آزادي بيان با موفقيت برگزار شد.

 

عصر روز دوشنبه ۷ ماه ژوئن٬ سالن محل برگزاري کنفرانس مطبوعاتي در مرکز شهر استکهلم٬ با تعداد زيادي پليس محافظ امنيت جلسه قرق شده بود. جريانات اسلامي با حمله به منتقدين اسلام و مذهب٬ فضا را چنان کرده اند که هر جلسه اي در مورد جنبش اسلامي و انتقاد به سياستهاي ضد انساني اين جريانات٬ احتياج به تامين امنيت ويژه دارد.

به لارش ويلکس در دانشگاه اپسالا در حال سخنراني کردن ده روز قبل٬ حمله کردند و سپس منزل او را آتش زدند و اکنون لارش ويلکس به يک زندگي نيمه مخفي رو آورده است.

کنفرانس از سوي سازمانهاي اکس مسلم در سوئد٬ اطريش٬ انگلستان٬ آلمان و سويس فراخوان داده شده و يک پيام مهم به سازمانهاي تروريست اسلامي ميداد که ما نميگذاريم در اروپا نيز دهانها را با تهديد به ترور و با آتش زدن منازل منتقدين ببنديد. ما نميگذاريم اين جنبش ضد انساني و ضد زن٬ خود را در اروپا نيز با قتل و ترور جا بياندازد. کنفرانس ميخواست از آزادي مطلق بيان دفاع کند و به همه آزاديخواهان و روشنفکران و مردم پيام بدهد که از اينها نترسيد.

ساعت چهار و نيم عصر٬ سالن کاملا پر شده و تقريبا همه رسانه هاي مهم سوئد و راديو و تلويزيونها و نمايندگان مطبوعات در آنجا هستند. پليس اجازه ورود تعداد بيشتري را نميدهد و به همين دليل تعدادي دم در مانده اند.

افسانه وحدت مسئول سازمان اکس مسلم از سوئد خوشامد گفت و با يک سخنراني کوتاه اعلام  کرد که چرا اين کنفرانس سازمان يافته و هدف ما دفاع از آزادي بيان در سوئد است. قبل از آغاز کنفرانس تلفنهاي متعددي به مسئوين و سازمان دهندگان جلسه شده و مصاحبه هايي با آنها و از جمله با کريم شاه محمدي يکي از سازمان دهندگان جلسه شده است. تلفن همراه سيامک بهاري از ديگر مسئولين اين کنفرانس ساعاتي قبل از آغاز کنفرانس مدام زنگ ميزد و در مورد اهداف اين کنفرانس و يا امنيت آن از وي سوال ميکردند.

کنفرانس مطبوعاتي با سخنراني لارش ويلکس آغاز ميشود. او ميگويد که با کشيدن يک عکس که اساسا هدفي غير سياسي داشت٬ اين امر به يک موضوع سياسي در کشور تبديل شد و ميگويد که در مقابل اين موج بايد ايستاد و از آزادي بيان و نقد مذهب دفاع کرد. او ميگويد که در فيس بوک صفحه اي درست کرده اند که “بايد لارش ويلکس را کشت”  و خود وي عضو اين جمع شده و با جوانان مسلمان بحث ميکند.

پس از او مينا احدي مسئول سازمان اکس مسلم در آلمان سخنراني کرد. او گفت که اين کنفرانس براي دفاع از لارش ويلکس و آزادي بيان است و ما نمايندگي ميليونها نفري را ميکنيم که در کشورهاي اسلام زده ٬ قربانيان اين جنبش اسلامي هستند و هر نقد و افشاگري و يا مبارزه و مقابله آنها با حکومتهاي ديکتاتور و با اسلام سياسي٬ با اعدام و سنگسار و قتل و دستگيري و شکنجه پاسخ ميگيرد. مينا احدي گفت : آزادي بيان يک استاندارد مهم دوران روشنگري است و بايد از آن دفاع کرد. آزادي بيان بايد بي قيد و شرط و مطلق باشد و يک جنبه مهم آن آزادي نقد مذهب است.

سپس اينگوار از مسئولين آتيست ها در سوئد سخنراني کرد و گفت اين کار سازمان اکس مسلم بسيار مهم است و ما خود را در کنار اينها ميدانيم. او گفت بايد در قلب اروپا با شجاعت از آزادي بيان دفاع کرد و نبايد گذاشت يک جنبش سياسي عقب مانده ما را به عقب نشيني وادار کند.

آخرين سخنران در اين کنفرانس مطبوعاتي فريبرز پويا از سازمان اکس مسلم در انگلستان بود. او گفت که جنبش اسلامي عليه حقوق انساني و بويژه عليه حقوق زنان است و اينها هر جا که پا ميگذاريند سعي ميکنند زنان را ايزوله کرده و با تحميل حجاب به زنان٬ آنها را عقب برانند. فريبرز پويا گفت: در اروپا بعضي ها از اين حرف زده ميشود که حجاب امري اختياري است و زنان حود تصميم گرفته اند٬ در حاليکه نفس حجاب يک امر اجباري است و بايد عليه آن بود. او گفت که يک تعداد اندکي هستند که با سازمانهاي اسلامي عليه آزادي بيان و با تهديد ترور سياستهاي خود را پيش ميبرند و اکثريت مردم از کشورهاي اسلام زده مخالف اين سياستها هستند.

پس از اين سخنرانيها مباحثات داغي در مورد مسائل متعدد از جمله ممنوعيت برقعه در کشورهاي اروپايي انجام گرفت.

اين کنفرانس با انعکاس بسيار گسترده اي که در رسانه ها داشت٬ يک موفقيت براي ما بود. در اينجا لينک برخي از سايتهاي خبري که کنفرانس و مباحث مهم مطرح شده در آنرا پوشش خبري داده اند.

 

شوراي مرکزي سازمان اکس مسلم- سوئد

۹ ژوئن ۲۰۱۰

 

http://www.sydsvenskan.se/sverige/article894975/Lars-Vilks-ar-med-i-sin-egen-hatgrupp.html

http://www.winnipegfreepress.com/world/breakingnews/european-former-muslims-condemn-violent-attack-against-swedish-muhammad-cartoonist-lars-vilks-95792809.html

http://www.swedishwire.com/component/content/article/2:politics/4881:lars-vilks-joins-kill-lars-vilks-facebook-group

http://www.google.com/hostednews/ap/article/ALeqM5hxlb0ir4IjbfK6nJPi_v7VKSpucwD9G6K8281

http://tv.expressen.se/nyheter/Inrikes/1.2015986/lars-vilks-pa-seminarium-vid-moske-fin-symbolik

http://www.svd.se/nyheter/inrikes/lugnt-mote-med-vilks_4834023.svd

http://hd.se/inrikes/2010/06/07/lars-vilks-med-i-en-grupp-som-vill/

http://www.nyhetsverket.se/nyhet/8175/Vilks-%E2%80%9DJag-%C3%A4r-inte-paranoid-eller-vettskr%C3%A4md%E2%80%9D

http://www.dn.se/kultur-noje/nyheter/vilks-moter-motstandarna-pa-facebook-1.1118064

http://hd.se/inrikes/2010/06/07/lars-vilks-soker-upp-sina-fiender/

http://hd.se/inrikes/2010/06/07/vilks-framtrader-i-stockholm/

http://www.sydsvenskan.se/sverige/article894953/Lars-Vilks-soker-upp-sina-fiender.html

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.