تلاش برای تعطیلی‌ مدارس مذهبی‌، بخشی مهم از مبارزه برای احقاق حقوق کودکان است.

میلاد رسایی منش

صبح روز دوشنبه، ١٧ دسامبر تلويزيون ملي سوئد گزارشي را زندگي اعضا داعش در سوئد پخش كرد.

اين گزارش كه توسط ژورنالیست سوئدی “سانا کلینگ هوفر” تهیه شده است فیلم های خانوادگی داخل تلفن های موبایل صدها تن از اعضای گروه دولت اسلامی شام و عراق (داعش) را نشان می دهد که به سوئد بازگشته اند و اکنون در این کشور زندگی می کنند.

فیلم های داخل تلفن های موبایل این افرد در این گزارش آنچنان تکان دهنده و نسبت به آینده سوئد هشدار دهنده است که حتی تلویزیون  (SVT) حاضر به پخش کامل آن نشد.

اعضای گروه دولت اسلامی که به همراه همسر و فرزندان خود برای شرکت در جهاد به خاورمیانه رفته اند, در این فیلم ها, به کودکان خود می گویند که “بابا با این هفت تیر همین الان چند تا کافر را کشته است” و مادرانی که با پوشش های سرتاپا سیاه در مقابل کودکانشان با مسلسل تمرین کشتار کافران را می کنند.

همه اسلامیست هایی که فیلم های داخل تلفن های موبایلشان در این گزارش دیده می شود, اینک به سوئد بازگشته اند و در نقاط مسکونی مختلف سوئد به راحتی و بدون اینکه حتی بواسطه جنایاتشان مورد محاکمه قرار بگیرند مشغول زندگی هستند.

یکی از بخش های این فیلم، آشپزخانه ای در سوئد را نشان می دهند که پدر خانواده جعبه کورن فلکس را در گوشه ای از آشپزخانه قرار داده و با اسلحه به کودک خود تعلیم می دهد که چگونه پس از گفتن “الله اکبر” با هدف گیری درست کافران را به قتل برساند.

اين خبر در شرايطي منتشر ميشود، كه در سوئد مدارس مذهبي همچنان از بودجه دولتي استفاده، و به شکل روتين كلاس هاي اموزشي براي كودكان برگزار ميكنند. اين واقعيت كه كودكان بايد تا رسيدن به سن قانوني، از گزند تعاليم مذهبي دور باشند، و مدارس مذهبي بايد به فعاليت خود پايان دهند، امروز با انتشار چنين اخباري به امري عاجل براي جوامع اروپايي از جمله سوئد تبديل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.