روز جمعه ۲۸ اوت “راسموس پالودان” رهبر حزب دست راستی “استرام کورس دانمارک” و “دان پارک” هنرمند دست راستی سوئدی، تظاهراتی علیه اسلام در شهر مالمو واقع در جنوب سوئد فراخوان داده اند. این دو نفر که بخاطر فعالیت های نژادپرستانه و نازیستی، بارها در دو کشور سوئد و دانمارک به زندان محکوم شده اند، اعلام کرده اند که در تظاهرات روز جمعه، یک جلد قرآن را به خون وادرار خوک آغشته نموده و آنرا آتش خواهند زد. همزمان یک مرد ۳۴ ساله عرب زبان در یک حساب کاربری اینستاگرامی اعلام کرده که اگر دولت سوئد مجوز این تظاهرات را لغو نکند در صورت آتش زدن قرآن، به مادر وخواهر دان پارک تجاوز خواهد کرد و شهرهای سوئد به آتش کشیده خواهد شد.

نفس فراخوان و دعوت راست های افراطی و نازیست های اسکاندیناوی به چنین تظاهراتی قطعا در راستای دامن زدن به نفرت قومی و نژادی و مذهبی و خارجی ستیزی و خشونت علیه مردم منتسب به اسلام و دیگر مهاجرین غیر اروپایی است. از طرف دیگر ارتجاع سیاه و هار اسلامی مترصد چنین فرصت هایی است تا با تظلم نمایی و تهدید شهروندان و دول اروپایی باز هم باجگیری کرده و امتیاز کسب نماید. این اتفاق نمایش شنیعی است که آکتورهای آن، دو نیروی دست راستی و ضد مردمی هستند که به هم نیرو میدهند و عملا یکدیگر را تغذیه میکنند. هم راسیست ها و هم اسلام سیاسی دشمن آزادیخواهی،‌ دشمن مردم سوئد و مردم در همه جای جهان و مدافع جهل و تفرقه مذهبی و نژادی هستند و بشریت متمدن و آزادیخواه باید در مقابل هر دو نیرو قد علم کند.

 اگر نازیست ها کوره های آدم سوزی برپا داشتند و امروز قصد دارند مردم گریخته از کشورهای اسلامزده را به دریا بریزند، تاریخ گذشته و حال جنبش اسلامی نیزسرشار از  کتاب سوزان و آدمکشی و گردن زنی و تجاوز به زنان و انواع و اقسام جنایت و سبعیت علیه مردم است. شاخ و شانه کشیدن های این دونیروی مرتجع و عروج گاه به گاه آنها در کشورهای اروپایی، امروز اساسا به مدد سیاست های ضد پناهندگی و اروپا محورانه دول اروپایی و جریانات مدافع نسبیت فرهنگی ممکن شده است.

اعمال نژاد پرستانه و خارجی ستیزی نازیست ها به همان اندازه محکوم است که تهدیدات جنسیتی و تهدید زندگی شهروندان سوئد از طرف گروه های اسلامی. کشاکش این دو نیرو جایی در میان مردم سوئد و پناهنگان گریخته از کشورهای اسلامی ندارد. ما تحریکات نژاد پرستانه و تهدیدات ضد انسانی این دو نیروی ارتجاعی و ضد مردمی را شدیدا محکوم می کنیم و از همه شهروندان مقیم سوئد می خواهیم تا با بایکوت مراسم و تظاهرات روز جمعه، این جریانات حاشیه ای و خطرناک را بیش از پیش به حاشیه رانده و در کنار هم با بلند کردن پرچم آزایخواهی و دفاع از ارزش های جهانشمول انسانی فعالانه علیه هر دو جریان خطرناک و ضد جامعه به میدان بیاییم و پاسخ شایسته ای به آنها بدهیم.

شورا مرکزی نهاد اکس مسلم اسکاندیناوی

تماس با ما :

تلگرام :

  @ExScandinavia

اینستاگرام :

Instagram.com/exmuslimstockholm

فیس بوک :

https://www.facebook.com/ExScandinavia/

توییتر :

Twitter.com/ExScandinavia

یوتیوب :

Youtube.com/c/ExmuslimScandinavia             ‌‌‌

لینک فرم عضویت در نهاد اکس مسلم اسکاندیناوی : ?

http://www.exmuslim.net/

#ExMuslimScandinavia

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.